Zespół Oświatowy w Mordach

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Archiwalna strona gimnazjum

gimnazjum1

Nieoficjalna strona szkoły

 

spmordy

"Stara" strona

zomordy

logo1

Konkursy 2017/2018

baner3

"Moja ulubiona postać z bajki" - podsumowanie konkursu

4 grudnia b.r. odbyło się w bibliotece szkolnej podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego pt.,, Moja ulubiona postać  z bajki''. Konkurs został zorganizowany i przeprowadzony przez bibliotekę szkolna z okazji przypadających w miesiącu listopadzie świąt dla dzieci- tj. Światowego Dnia Postaci z Bajek i Światowego Dni Pluszowego Misia. Na konkurs wpłynęło 37 prac dzieci z klas 0-III. Jury wyłoniło z każdej grupy wiekowej trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia. Każdy uczestnik konkursu otrzymał drobne, pamiątkowe  upominki. Wszystkie prace dzieci zostały wyeksponowane i zdobią górny korytarz szkolny  przy bibliotece.

Rozstrzygnięcie konkursu "Poczet Pisarzy Polskich"

Konkurs zorganizowany został przez P. Jolantę Hoduń. Zadaniem klasy było przygotowanie albumu lub plakatu przedstawiającego sylwetkę jednego z pisarzy polskich.

Punktacja końcowa przedstawia się następująco:

 I        Miejsce klasa VIIb-30 pkt.

II        Miejsce klasa VIIa -25 pkt.

III     Miejsce klasa VIa- 24 pkt.

IV      Miejsce klasa VIb- 23 pkt.

V       Miejsce klasa  IIbg -17 pkt.

VI      Miejsce klasa  IIag- 13 pkt.

VII     Miejsce klasa  IIIbg – 8 pkt.

VIII Miejsce klasa IIIag – 4 pkt.

Wyżej wymieniony konkurs został zrealizowany we współpracy z Samorządem Uczniowskim i podlega Regulaminowi Ligi Klas,zgodnie z którym za I miejsce w konkursie przyznawanych jest 8 pkt. za II 7 pkt. za III 6 pkt. itp.(….) za VIII miejsce 1 pkt.

Prace konkursowe oceniała komisja w składzie:

P.P. Anna Daniluk, Edyta Iwańczuk,Jolanta Hoduń, Jacek Zdanowski.

 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

miesiac_bibliotek 
 
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka szkolna zorganizowała w miesiącu październiku wiele konkursów, zarówno dla dzieci z budynku A szkoły podstawowej , jak i budynku B. Był to m.in. konkurs na najlepiej czytającą klasę w miesiącu październiku. W kategorii klas I-III konkurs ten wygrała klasa I A, która wypożyczyła 73 książki, w kategorii klas IV- VI  najwięcej wypożyczonych książek w październiku miała klasa  V B- 72 książki, a w kategorii klas VI- III gimnazjum -klasa VI B- 72 przeczytane książki. Najlepszymi ,,październikowymi pożeraczami książek'' okazali się:
Maja Cabaj -kl. IA-17 książek
Natalia Błońska - kl. VB-14 książek
Wiktoria Kalinowska -kl. V B - 7 książek 
W ramach obchodów M M B Sz odbył się szkolny konkurs na Mistrza pięknego czytania   dla uczniów klas II-III. 
W kategorii klasy drugiej tytuł Mistrza pięknego czytania uzyskała Martyna Rzewuska.  W kategorii klas trzecich pierwsze miejsce zajęła  uczennica klasy III B- Anna Pawłowska, a wyróżnienia dostali: Anna Niedźwiedź,      Klara Piekarska, Bartosz Grzebisz, Natalia Potocka, Patrycja Ryś. 
Trwa również konkurs czytelniczy pt.,, Moja własna książka "dla uczniów klas III-V, który zostanie rozstrzygnięty 15 XI.
Na początku października został ogłoszony dla uczniów szkoły podstawowej w budynku B konkurs mający charakter rywalizacji międzyklasowej pt.,, Poczet pisarzy polskich ''

Obchodom tego święta bibliotecznego towarzyszył kiermasz taniej książki  oraz zajęcia w bibliotece z prezentacją nowości wydawniczych otrzymanych przez bibliotekę z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

glosne_cztanie201729 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to ma w naszym kraju już 15 -letnią tradycję, a zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. O zaletach i korzyściach płynących z głośnego czytania nikogo nie trzeba przekonywać, dlatego biblioteka szkolna postanowiła włączyć się w obchody tego  święta,  zapraszając do niego całą społeczność szkolną. Po wcześniejszych poinformowaniu wszystkich nauczycieli i uczniów  o takim święcie, poprzez wywieszenie stosownego  plakatu, odbywały się rozmowach z nauczycielami i  aktywem bibliotecznym  dotyczącym przebiegu tego święta.Następnie  toczyły się  konsultacje z nauczycielami języka polskiego na temat  wyboru właściwej książki do czytania w danej klasie. Od rana,  od godziny ósmej tego dnia odbywało  się  w każdej klasie głośne czytanie przez około 10 minut wybranej wcześniej książki. Były to na ogół lektury obowiazujące w danej klasie. Dodatkowo w budynku "A" na pierwszych trzech przerwach , na górnym korytarzu, wybrani uczniowie czytali głośno młodszym dzieciom ciekawe bajki i baśnie. Nad porządkiem i właściwym przebiegiem czytania czuwali członkowie Samorządu Uczniowskiego - uczniowie z klas piątych.Dzień Głośnego Czytania nie mógł by się obyć bez czytania najmłodszym dzieciom, czyli przedszkolakom. Dlatego nauczyciel bibliotekarz odwiedził w tym dniu obie grupy sześciolatków i czytając im bajki zachęcił do odwiedzenia biblioteki i wypożyczania książek. Po lekcjach głośne czytanie odbywał się też w bibliotece i w świetlicy szkolnej.Taka niecodzienna forma propagowania czytelnictwa i  kształtowania nawyku czytania spodobała się uczniom i będzie kontynuowana w następnych latach.

Pasowanie na czytelnika

100 5985W dniu 4.04. 2017r odbyła się w bibliotece szkolnej uroczystość pasowania na czytelników uczniów klasy pierwszej. Zanim zostali jednak włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej, zapoznali się z biblioteką szkolną, jej zbiorami, zasadami korzystania z biblioteki, poznali regulaminy obowiązujące w wypożyczalni, czytelni. Dzieci wypowiadały się na temat, w jaki sposób należy szanować książki  i jak właściwie zachowywać się w bibliotece. Następnie uczniowie klasy pierwszej rozwiązywali  zagadki bajkowe i układali z puzzli słowo bajka, a z wyciętych literek słowa: cisza   i baśń. Na koniec dzieci powtarzały głośno odczytywany przez nauczyciela tekst pasowania na honorowego czytelnika biblioteki szkolnej, a następnie zostały  pasowane książką i otrzymały  dyplom ,, Przyjaciela książek".

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

20161114 082154Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a. W naszej szkole ten dzień obchodziliśmy 14 listopada.

 Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w tak szerokim zakresie w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Już na dwa tygodnie wcześniej ogłoszono, ze wszyscy uczniowie w tym dniu mają się wcielić w postać z jakiej ulubionej bajki. Organizacją bajkowego święta zajęła się nasza Pani Bibliotekarka Jolanta Hoduń oraz panie: Adriana Ostas i Kasia Malińska – opiekunki naszego samorządu. Oryginalną dekorację przygotowała p. Kasia Malińska.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

Już po raz kolejny  biblioteka szkolna przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który przypada na październik. Z tej okazji zorganizowany został konkurs dla klas II-III na Mistrza pięknego czytania, który został przeprowadzony w bibliotece 26 października. Komisja, w skład której weszły: p. Jolanta Goś,  p. Katarzyna Marczak i p. Jolanta Hoduń  przesłuchały 17 osób biorących udział w konkursie.

20161026 09065120161026 090703
Oto wyniki konkursu:

w kategorii klas drugich:

Mistrz pięknego czytania- Anna Pawłowska -kl. II B

wyróżnienia:- Patrycja Ryś -kl. IIA

                    - Anna Niedźwiedź -kl. IIB

udział: Natalia Potocka -kl. IIA

           Maciej Multan  - kl. IIA

           Klara Piekarska -kl. IIB

           Patrycja Paprocka- kl. IIC

            Maja Moskwiak -kl. IIC

20161026 090710

20161026 090719w kategorii klas trzecich:

Mistrz pięknego czytania - Patrycja Pałys -kl. III B

wyróżnienia: -Grzegorz Zacharczuk -kl. III A

                  - Kamil Mikołajczuk -kl. III C

udział:        Kamil Sawiak -kl. IIII A

                 Wiktoria Trębicka -kl.III A

                  Oliwia Ostojska -kl.III B

                 Natalia Domańska -kl.III B

                 Anna Łopaciuk kl. III C

                Aleksandra Miłkowska -kl. III C

Obchody Roku Sienkiewicza w bibliotece szkolnej.

Dnia 26 .04.2016r odbył się w bibliotece szkolnej konkurs dla uczniów klas IV-VI na mistrza pięknego czytania wybranych fragmentów utworów Henryka Sienkiewicza.  W konkursie wzięło udział 13 uczniów. Zadaniem uczestnika konkursu było wybranie ciekawych fragmentów utworów H. Sienkiewicza ze wszystkich 6 pozycji zamieszczonych na gazetce bibliotecznej i dostępnych w bibliotece, a następnie samodzielne nauczenie się ich. W dniu konkursu każdy z uczestników losuje jeden tytuł utworu H. Sienkiewicza i czyta pięknie przygotowany wcześniej przez siebie fragment. Komisja konkursowa w składzie: p. Jolanta Hoduń, p. Jolanta Goś i p. Elżbieta Żodzik uwzględniała następujące kryteria : poprawność, płynność, interpretacja utworu, tempo, dykcja.

Wyniki konkursu:

Mistrz pięknego czytania- Andżelika Kupińska – kl. VIB

II miejsce- Izabela Sarnowiec –kl. VIB   i Anna Kamińska   -kl. VIB

III miejsce- Julia jastrzębska – Kl. Vb i Maria Gaworek – kl. VIB

Wyróżnienie: Edyta Kowalewska – kl. VA

Udział:

- Diana Głuchowska – kl. IVA

- Katarzyna Łopaciuk –kl. IVB

- Kinga Czapska – kl. VA

- Paulina Szaniawska – kl. VA

- Karolina Pazik – kl. VA

-Kinga Opłocka – kl. VB

- Andżelika Ogrodniczuk – kol. VB

27.04.2016r odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego dla klas IV-VI pt.

,, Mój ulubiony bohater utworów H. Sienkiewicza’’

W konkursie wzięło udział 13 osób. Prace oceniała komisja w składzie :

J. Hoduń, B. Zalewska, E. Wielogórska

Wyniki konkursu:

I miejsce- Oskar Pydzik

II miejsce- Katarzyna Łopaciuk

III miejsce- Amelia Wardziak

Udział:

- Szymon Rzewuski

- Kinga Mikołajczuk

- Aleksandra Kisielińska

- Krystian Musiejczuk

- Renata Długołędzka

- Wiktoria Kalinowska

- Gabriela Miszczuk

- Kacper Kosyl

Rok Sienkiewicza

image 001W  związku z ogłoszeniem przez sejm i senat RP Roku 2016 Rokiem Sienkiewicza biblioteka szkolna wspólnie ze świetlica szkolną organizują konkursy dla uczniów klas IV-VI:

- konkurs plastyczny ,, Mój ulubiony bohater utworów H. Sienkiewicza

- konkurs czytelniczy na,, Mistrza pięknego czytania wybranych utworów H. Sienkiewicza''.

Celem konkursów jest:

-Uczczenie obchodów 170 rocznicy urodzin  i 100 rocznicy śmierci H. Sienkiewicza.

- Popularyzacja twórczości pisarza

- Upowszechnianie czytelnictwa śród dzieci

- Rozwijanie twórczych talentów

Podsumowanie obu konkursów, ogłoszenie wyników odbędzie się 25.04.2016r w bibliotece szkolnej.

Regulaminy obu konkursów wywieszone są na gazetce bibliotecznej oraz dostępne w bibliotece szkolnej.