Zespół Oświatowy w Mordach

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Archiwalna strona gimnazjum

gimnazjum1

Nieoficjalna strona szkoły

 

spmordy

"Stara" strona

zomordy

logo1

Konkursy 2017/2018

baner3

Dzień Wiosny 2018 w budynku B

Zapewniamy, że można ciekawie, radośnie i twórczo spędzić pierwszy Dzień Wiosny w szkole – bez udawania się na wagary. Doświadczyli tego uczniowie klas starszych – uczęszczający na zajęcia do budynku B. Pierwsze lekcje prowadzili sami, wcielając się w rolę nauczycieli. Okazało się, że wymaga to nie lada przygotowań, co zapewne zmieniło perspektywę uczniowską. Następnie odbywały się filmowe spotkania w klasach.

Po obiedzie przyszedł czas dzielenia radości przez całą społeczność szkolną. Konferansjerzy - Gabrysia Andrunik i Konrad Kamiński serdecznie, wiosennie i nawiązując do pogody – z odrobiną śnieżnej bieli, powitali dorosłych i młodzież, a następnie poprowadzili Konkurs Piosenki o Wiośnie. Każda klasa przygotowała piosenkę o tematyce wiosennej wykorzystując muzykę dowolnie wybranego utworu. Powodzeniem cieszyły się hity Zenka i Sławomira. Uczniowie wykazali się talentami jako autorzy tekstów oraz wykonawcy.

W tej kategorii I miejsce zdobyła kl. VI A z utworem „Bociek leci obok nas”

II miejsce – VII A – „Przez tę wiosnę pachnącą”

III miejsce – II B – „Wiosna”

IV miejsce – II A – „Taka wiosna w sam raz idealna”

V miejsce – VI B – „Odeszły mrozy”

VI miejsce – VII B – „Dzisiaj przyszła do nas wiosna” i III B – „Wiosenny czas”

VII miejsce – III B – „Wiosno ma”

Kolejną konkurencją konkursową był Pokaz Mody Wiosennej. Okazało się, że mamy   w gronie uczniów wspaniałe stylistki i stylistów, ponieważ mieliśmy okazję oglądać niezwykle oryginalne propozycje strojów wiosennych. Także modelki i modele zaprezentowali się profesjonalnie.

Zwyciężyła stylizacja przygotowana przez klasę II B z akcentem zieleni wiosennej.

II miejsce - III B

III miejsce – VI A

IV miejsce – VII A

V miejsce – VII B

VI miejsce – VII A

VII miejsce – VI B

W obydwu kategoriach oceniało Jury w osobach: p. Marlena Soszyńska – Przewodnicząca oraz członkowie – p. Krystyna Kaniewska-Pietrasik i Ks. Jakub Przygrodzki. Atrakcją dnia był ponadto występ pozakonkursowy Oliwii Radzikowskiej, Kacpra Romanowskiego i Mateusza Urbana. Artyści porwali widownię i zachwycili interpretacją utworu „Przez twe oczy zielone”.

21 marca 2018 sami staliśmy się Wiosną.